Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Народний Рух України
Калуська міська організація

Субота, 27.04.2024
А. Первинні осередки Руху

 

 

 

32. Первинний осередок - постійно діюча низова ланка Руху. Первинний осередок утворюється не менше ніж трьома членами Руху на добровільних засадах за згодою відповідної районної, міської  організації або, за її відсутності, обласної (крайової) організації Руху, на обліку в якій стоять ці члени Руху. Створені і зареєстровані у відповідній районній, міській організації первинні осередки реєструються відповідно до вимог чинного законодавства України.

 обласної (крайової) організації Руху та отримання згоди їх керівних органів.-Створення нового осередку може відбутися лише після повідомлення ініціаторів до районної, міської, а за її відсутності

33. Первинний осередок у своїй діяльності керується Програмою та Статутом Руху, ухвалами керівних органів Руху та організовує своїх членів на виконання визначених ними завдань. Форми роботи осередку, план діяльності визначаються самим осередком.

Ухвали керівних органів Руху з програмних‚ статутних та виборчих питань обов'язкові для виконання осередками. Відмова у виконанні ухвал керівних органів Руху з інших питань повинна бути мотивованою і затверджується рішенням зборів осередку. У такому випадку районнаабо міська організація може рішенням свого керівного органу звільнити осередок від виконання цієї ухвали.

34. Осередок:

а) веде облік членів Руху;

б) приймає до Руху нових членів;

в) проводить перереєстрацію членів Руху відповідно до ст.19 Статуту;

г) має право накладати стягнення на членів Руху відповідно до ст.21 Статуту;

ґ) розглядає заяви про поновлення у Русі відповідно до ст.26 та 27 Статуту;

д) організовує ознайомлення членів Руху з документами та рішеннями керівних органів Руху;

е) організовує та здійснює заходи Руху відповідно до програмних завдань‚ статутних вимог та рішень керівних органів;

є) проводить збори членів осередку не рідше одного разу на місяць.

35. Осередок діє на громадських засадах.

Організовує роботу осередку‚ репрезентує його у керівних органах Руху‚ звітує перед осередком‚ розпоряджається коштами осередку за його рішенням голова осередку.

Голова осередку обирається з числа членів Руху на загальних зборах осередку терміном на два роки.  Достроково повноваження голови осередку можуть бути припинені на загальних зборах осередку, рішенням проводу або ради відповідної районної або міської організації. Збори за своїм рішенням можуть обирати на той же термін також інших посадових осіб та керівні органи осередку (заступників‚ раду осередку‚ скарбника та ін.).

Районна, міська рада Руху або провід районної, міської організації Руху може вносити на розгляд зборів осередку рекомендації щодо кандидатури голови осередку.

36. Збори осередку скликаються головою осередку або на вимогу не менше третини його членів. Збори осередку можуть бути також скликані рішенням районної, міської  або обласної (крайової) ради Руху чи проводу відповідної організації.

Збори первинного осередку, як правило, є відкритими для членів Руху. Збори осередку чинні за участі в них не менше половини членів осередку. Всі питання вирішуються звичайною більшістю голосів від числа присутніх членів осередку. У роботі зборів осередку можуть брати участь з правом дорадчого голосу представники керівних органів Руху. Про проведення зборів осередку заздалегідь ставиться до відома районна, міська рада Руху.

37. Кошти осередку формуються за рахунок членських внесків та пожертв, а також коштів, переданих осередкові районною, міською або обласною (крайовою) організацією Руху. Частину суми внесків осередок передає до районної, міської організації. Розмір відрахувань визначається рішенням районної, міської ради Руху.

38. У випадках грубих порушень Програми‚ Статуту чи ухвал керівних органів, дій‚ які перешкодили здійсненню виборчої політики Руху або нанесли суттєву шкоду авторитетові Руху‚ районна, міська рада або провід обласної (крайової) організації Руху має право своєю ухвалою скликати позачергові звітно-виборні збори осередку, припинити діяльність осередку з його розформуванням, призначити перереєстрацію членів осередку.

Осередок має право оскаржити таку ухвалу протягом 15 днів з часу ознайомлення з нею голови осередку до керівного органу Руху вищого рівня або обласної чи Центральної контрольно-ревізійної комісії. Заява про оскарження має бути розглянута протягом двох місяців.

Призначені ухвалою районної, міської ради чи проводу обласної (крайової) організації Руху позачергові збори осередку, як правило, проводить представник‚ призначений районною, міською радою Руху.

У випадку припинення діяльності осередку ухвалою районної, міської ради Руху належність до Руху членів цього осередку може бути індивідуально підтверджена шляхом проведення їх перереєстрації за рішенням відповідного керівного органу Руху, закріпленням членів Руху за іншим існуючим осередком чи створенням нового.