Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Народний Рух України
Калуська міська організація

П`ятниця, 29.03.2024
Б. Районна, міська ланка організаційної структури Руху

 

 

 

39. Районна, міська ланка організаційної структури Руху складається з районних, міських (міст обласного значення), районних (у місті) організацій Руху, які мають статус районної або міської організації відповідно до статей 29 та 30 Статуту. Територія, на яку поширюється діяльність організації, визначається межами відповідної адміністративно-територіальної одиниці (району, міста, району в місті).

40. Районна, міська організація проходить внутрішню реєстрацію за рішенням обласної (крайової) ради Руху, стає на облік в управі обласної (крайової) організації Руху та отримує свідоцтво про реєстрацію в обласній (крайовій) організації. Таке свідоцтво служить підтвердженням легального статусу районної, міської організації в Народному Русі України.

41. Районна, міська організація Руху в своїй діяльності керується Програмою та Статутом Руху, ухвалами центральних і обласних (крайових) керівних органів Руху.

Ухвали керівних органів Руху з програмних‚ статутних та виборчих питань є обов'язковими до виконання районною, міською організацією. У разі наявності об'єктивних перешкод для виконання іншої ухвали вищого органу, яка стосується поточної діяльності Руху‚ районна, міська рада Руху може протягом не більше як двох тижнів з часу отримання ухвали звернутися до обласної (крайової) організації з мотивованим поясненням. Обласна (крайова) рада або провід обласної (крайової) організації Руху можуть своїм рішенням звільнити районну, міську організацію від виконання відповідної ухвали або підтвердити обов'язковість її виконання.

 

42. Районна, міська організація Руху:

а) проводить роботу, спрямовану на реалізацію Програми Руху, ухвал Всеукраїнських Зборів (З’їздів) Руху, центральних, обласних (крайових) та районних, міських керівних органів Руху;

б) веде облік первинних осередків та членів Руху на своїй території;

в) розробляє стратегію і тактику розв’язання місцевих проблем, проводить відповідні заходи;

г) координує роботу первинних осередків, що входять до її складу, надає їм політичну підтримку, організаційну та методичну допомогу;

ґ) формує виборчу політику під час виборів до відповідних територіальних (районних‚ міських‚ районних у містах) органів місцевого самоврядування;

д) вносить пропозиції до обласної (крайової) організації Руху щодо виборчої політики і висунення кандидатів до виборних органів вищого рівня (міста‚ області‚ Верховної Ради);

е) відповідно до законів України та за погодженням з проводом обласної (крайової) організації здійснює висунення кандидатів на місцевих виборах;

є) відповідно до законів України висуває представників до територіальних, окружних та дільничних виборчих комісій та комісій референдуму на своїй території;

ж) за погодженням з обласною (крайовою) організацією забезпечує  проведення виборчої кампанії кандидатів від Руху у виборчих округах на відповідній території; забезпечує аґітацію відповідно до позиції Руху при проведенні референдумів;

з) сприяє формуванню фракцій Руху у відповідних представницьких органах; скеровує діяльність цих фракцій;

и) співпрацює в межах та в цілях, визначених Програмою Руху та рішеннями керівних органів Руху, з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування на відповідній території;

і) взаємодіє з місцевими організаціями інших політичних партій, громадських та інших організацій;

ї) вносить пропозиції обласній (крайовій) конференції щодо складу керівних органів обласної (крайової) організації;

й) вносить пропозиції обласній (крайовій) конференції щодо обрання делегатів на Всеукраїнські Збори (З’їзд) Руху;

к) організовує та проводить масові заходи;

    л) здійснює іншу діяльність, яка не заборонена законами України та не суперечить Програмі та Статутові Руху.

Районна, міська організація Руху зобов'язана доводити до відома осередків Руху ухвали Всеукраїнських Зборів (З’їздів) Руху‚ заяви Руху, документи Центрального Проводу та Політичної Ради Руху, інформаційні листи Голови Руху, його заступників, керівника Апарату ЦП НРУ,ухвали керівних органів та інформаційні документи обласної (крайової) організації Руху.

43. До повноважень міської (міста з районним поділом) організації, яка не має статусу районної відповідно до статті 30 Статуту, належать повноваження, передбачені пунктами в), ґ), д), е), є), ж), з), и), і) к) статті 42 Статуту. Міська організація Руху, яка не має статусу районної, може мати й інші повноваження, які визначаються ухвалою обласної (крайової) ради Руху.

Склад та порядок формування і функціонування керівних органів міської (міста з районним поділом) організації, яка не має статусу районної, визначаються ухвалою обласної (крайової) ради Руху.

44. Кошти районних, міських організацій складаються з відрахувань первинних осередків‚ добровільних внесків та пожертв, а також коштів, переданих з обласної (крайової) організації Руху. Частину суми внесків районна, міська організація перераховує в обласну (крайову) організацію Руху. Розмір відрахувань встановлюється ухвалою обласної (крайової) ради Руху.

45. Найвищим керівним органом районної, міської організації є районна, міська конференція Руху. В районній, міській організації з чисельністю не більше 60 членів Руху або в районному, міському осередку незалежно від його чисельності замість конференції проводяться загальні збори  районної, міської організації Руху.

Про прийняття рішення щодо скликання районної, міської конференції (зборів) Руху голова районної, міської організації не менше як за три дні до проведення конференції ставить до відома провід обласної (крайової) організації Руху. Районна, міська конференція (збори) Руху проводиться, як правило, у присутності уповноваженого представника обласної (крайової) організації Руху.

Чергова районна, міська конференція (збори) проводиться не рідше, ніж раз на рік. Рішення про скликання чергової районної, міської конференції (зборів)  приймає районна, міська рада Руху.

Позачергова районна, міська конференція (позачергові загальні збори) скликається за рішенням районної, міської ради Руху з її власної ініціативи або на вимогу не менше ніж третини осередків, що є на обліку в районній, міській організації, висловлену рішеннями цих осередків. У випадку наявності таких вимог районна, міська рада Руху зобов’язана прийняти рішення про скликання позачергової конференції (зборів) та встановлення  норми представництва. У випадку відмови районної, міської  ради прийняти таке рішення, ухвалу про скликання позачергової конференції приймає провід обласної (крайової) організації або обласна (крайова) рада. 

Позачергова районна, міська конференція (збори) Руху може бути скликана ухвалою обласної (крайової) ради Руху відповідно до статті 70 Статуту, ухвалою Політичної Ради Руху чи Центрального Проводу Руху відповідно до статей 83та 86 Статуту.

46. Делегати районної, міської конференції обираються осередками Руху з числа членів Руху за нормою представництва, визначеною рішенням про скликання конференції.

47. Районна, міська конференція Руху відкривається за умови реєстрації для участі в ній не менше половини від загальної кількості її делегатів, визначеної відповідно до норми представництва та вимог Статуту.

Загальні збори районної, міської організації відкриваються за умови реєстрації для участі в них більше половини кількості членів Руху, що стоять на обліку в районній, міській організації.

48. Районна, міська конференція (загальні збори) може взяти до свого розгляду будь-яке питання діяльності районної, міської організації Руху в межах, визначених Програмою та Статутом Руху. З розглянутих питань конференція (збори) приймає ухвали та заяви.

Рішення конференції (зборів) приймаються звичайною більшістю голосів від числа зареєстрованих делегатів конференції (учасників зборів).

49. Керівним органом районної, міської організації Руху у період між районними, міськими конференціями (зборами) є районна, міська рада Руху. До складу районної, міської ради Руху входять за посадою голова районної, міської організації Руху, його заступник (заступники), голови осередків Руху, що перебувають на обліку в районній, міській організації. До складу районної, міської ради Руху можуть входити також члени ради, обрані районною, міською конференцією (зборами) Руху терміном на два роки.

Районна, міська рада Руху розглядає усі питання діяльності районної, міської організації Руху, визначені цим Статутом, крім віднесених законодавством та Статутом до виключної компетенції районної, міської конференції (загальних зборів), та приймає ухвали та заяви з цих питань. У своїй роботі при вирішенні справ районної, міської організації районна, міська рада Руху керується Програмою та Статутом Руху, ухвалами центральних та обласних (крайових) керівних органів Руху, районної, міської конференції (загальних зборів) Руху.

         Засідання ради скликається головою (заступником голови – відповідно до ст. 51 Статуту Руху) районної, міської організації Руху, як правило, не рідше одного разу на три місяці. Засідання ради чинне за умови участі у ньому не менше половини її членів. Заміна відсутніх членів ради іншими особами не допускається.

В роботі ради можуть брати участь з правом дорадчого голосу представники центральних та обласних (крайових) керівних органів Руху, а також (за рішенням ради) інші особи.

50. Очолює й організовує роботу районної, міської організації Руху голова районної, міської організації, який обирається конференцією (зборами) терміном на два роки. Достроково повноваження голови районної або міської організації можуть бути припинені рішенням відповідної конференції (зборами), обласної (крайової) ради або ухвалою Політичної Ради. Обласна (крайова) рада Руху або провід обласної (крайової) організації Руху може вносити на розгляд конференції (зборів) районної, міської організації рекомендації щодо кандидатури голови районної, міської організації.

У випадку дострокового припинення головою районної, міської організації повноважень обласна (крайова) рада або Політична Рада своїм рішенням призначає виконуючого обов’язки голови організації до проведення конференції районної, міської організації.

Голова районної, міської організації:

а) здійснює керівництво діяльністю районної, міської організації Руху та її керівних органів;

б) представляє районну, міську організацію Руху у стосунках з керівними органами Руху, органами державної влади та місцевого самоврядування, іншими об’єднаннями громадян, підприємствами, організаціями та установами;

в) очолює районну, міську раду та (у разі обрання) районний, міський провід Руху, скликає їх засідання та головує на них, підписує прийняті ними документи;

г) розпоряджається майном та коштами районної, міської організації Руху у межах кошторису, затвердженого районною, міською радою Руху;

ґ) здійснює інші повноваження, передбачені Статутом Руху.

51. Заступник (заступники) голови районної, міської організації Руху обираються  районною, міською конференцією (зборами) за пропозицією голови районної, міської організації на два роки. Достроково повноваження заступника голови районної, міської організації можуть бути припинені рішенням відповідної конференції (зборами), обласної (крайової) ради, або ухвалою Політичної Ради. Заступник голови районної, міської організації виконує окремі функції голови районної, міської організації за його дорученням, заміщає голову районної, міської організації у разі його відсутності за його дорученням або рішенням районної, міської ради (проводу) Руху.

52. Конференція районної, міської організації може обирати провід районної, міської організації‚ який є керівним органом районної, міської організації Руху в період між засіданнями районної, міської ради. До складу проводу входять за посадою голова районної, міської організації та його заступник (заступники).

     Засідання проводу скликається головою районної, міської організації по мірі необхідності, але не рідше одного разу на місяць. Засідання проводу чинне за умови участі у ньому не менше половини його членів.

Члени районного, міського проводу є членами районної, міської ради Руху за посадою.

53. Районна, міська організація Руху має право втручатися у діяльність первинного осередку, що входить до її складу, аж до припинення його діяльності, зокрема, відповідно до статті 38 Статуту, у випадках, коли дії осередку суперечать Програмі‚ Статутові Руху та обов'язковим ухвалам керівних органів Руху.