Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Народний Рух України
Калуська міська організація

Вівторок, 23.04.2024
Ґ. Виконавчі та контрольно-ревізійні органи Руху

 

 

 

91. Практичне виконання ухвал Всеукраїнських Зборів (З’їзду) Руху, Центрального Проводу та Політичної Ради Руху, розпоряджень Голови Руху забезпечує Апарат Центрального Проводу Руху.

Апарат Центрального Проводу не має статусу юридичної особи і не є керівним органом Руху.

92. Апарат Центрального Проводу у своїй діяльності керується Програмою та Статутом Руху, Положенням про Апарат Центрального Проводу Руху, ухвалами керівних органів Руху, розпорядженнями Голови Руху.

Загальне керівництво Апаратом здійснює Голова Руху. Поточне керівництво діяльністю Апарату здійснює керівник Апарату. В разі потреби для виконання  конкретної роботи на термін її виконання за поданням члена Політради та погодженням керівника Апарату Голова Руху видає розпорядження про утворення функціональної робочої групи, в склад якої можуть входити працівники (структурні підрозділи) Апарату, члени Центрального Проводу, Політради Руху, залучені експерти. Очолює таку групу відповідний заступник Голови Руху згідно зі своїми функціональними обов’язками (повноваженнями).

Положення про Апарат Центрального Проводу та штатний розпис Апарату затверджується Центральним Проводом Руху.

93. Керівник Апарату призначається і звільняється за пропозицією Голови Руху Центральним Проводом Руху. Інші працівники Апарату приймаються на роботу і звільняються з роботи Головою Руху за поданням керівника Апарату. Призначення та звільнення працівників Апарату здійснюється у порядку, передбаченому Положенням про Апарат.

94. З метою реалізації виборчої політики Руху ухвалою Центрального Проводу може утворюватися Виборчий штаб Руху, підпорядкований Голові Руху. Структура та персональний склад Виборчого штабу визначається Центральним Проводом Руху або, за його дорученням, Політрадою чи Головою Руху.

95. Управа обласної (крайової) організації є виконавчим органом, який забезпечує виконання ухвал центральних керівних органів Руху, розпоряджень Голови Руху, ухвал обласної (крайової) конференції, ради та проводу обласної (крайової) організації Руху, наказів та розпоряджень голови обласної (крайової) організації Руху та його заступників в межах їх повноважень.

Для забезпечення виконання ухвал керівних органів Руху, розпоряджень Голови Руху Керівник Апаратуможе давати відповідні доручення керівникам управ обласних (крайових) організацій за погодженням з головами цих організацій Руху.

Структура і штатний розпис управи затверджується ухвалою обласної (крайової) ради Руху.

Управа обласної (крайової) організації діє відповідно до Положення про управу обласної (крайової) організації Руху‚ яке затверджується ухвалою обласної (крайової) ради Руху. Управа займається поточною організаційною та іншою діяльністю‚ використовує за розпорядженням голови організації кошти обласної (крайової) організації Руху згідно з кошторисом.

Загальне керівництво управою здійснює голова обласної (крайової) організації Руху. Поточне керівництво діяльністю управи  здійснює керівник управи. Керівник управи обласної (крайової) організації, як правило, перебуває на штатній посаді вАпараті Руху.

Управа обласної (крайової) організації не є юридичною особою і не належить до керівних органів Руху.

96. За рішенням районної, міської конференції Руху в районній, міській організації Руху може створюватися управа районної, міської організації, яка забезпечує поточну організаційну та іншу діяльність. Структура і штатний розпис управи затверджується ухвалою районної, міської ради Руху.

97. Статутну‚ фінансову та внутрішньогосподарську діяльність Руху пильнує і перевіряє Центральна контрольно-ревізійна комісія (ЦКРК). Голова та члени Комісії обираються Всеукраїнськими Зборами (З’їздом) Руху. Чисельність Центральної контрольно-ревізійної комісії Руху визначається Всеукраїнськими Зборами (З’їздом) Руху та складає не більше 11 осіб. Центральна контрольно-ревізійна комісія Руху звітує тільки перед Всеукраїнськими Зборами (З’їздом) Руху. Засідання Центральної контрольно-ревізійної комісії Руху відкривається за наявності не менше половини її членів. Рішення на засіданні  Центральної контрольно-ревізійної комісії приймаються більшістю голосів від числа зареєстрованих на її засіданні. Засідання ЦКРК може проводитися з використанням сучасних телекомунікаційних технологій.

Предметом діяльності Комісії є контроль за дотриманням вимог Статуту Руху керівними органами та окремими членами Руху, а також перевірка фінансово-господарської діяльності Руху, його обласних (крайових), районних та міських організацій.

У своїй діяльності Комісія керується Програмою та Статутом Руху з урахуванням ухвал керівних органів Руху, обов’язкових до виконання, а також Положенням про контрольно-ревізійні комісії Руху, затвердженим Центральним Проводом Руху.

Комісія розглядає справи за дорученням Центрального Проводу, Політради Руху, на підставі звернень етичної комісії Руху, керівних органів обласних (крайових), районних та міських організацій, окремих членів Руху, а також на підставі власного плану роботи, затвердженого Комісією.

Рішення Комісії мають рекомендаційний характер. У випадках, передбачених Статутом, на підставі рекомендацій Комісії Всеукраїнські Збори (З’їзд) Руху, Центральний Провід або Політрада приймають ухвали, обов’язкові до виконання.

98. Обласна (крайова) конференція Руху обирає обласну (крайову) контрольно-ревізійну комісію з функціями, аналогічними до функцій Центральної контрольно-ревізійної комісії. Повноваження обласної (крайової) контрольно-ревізійної комісії поширюються на діяльність керівних органів обласної (крайової) організації Руху, районних, міських організацій, первинних осередків, окремих членів Руху, що входять до складу обласної (крайової) організації.

Обласна (крайова) контрольно-ревізійна комісія звітує перед обласною (крайовою) конференцією Руху. Рішення обласної (крайової) контрольно-ревізійної комісії можуть бути переглянуті Центральною контрольно-ревізійною комісією.